Kurser - Frederikssund

Frederikssund

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Blomsterbinding dekorationer påske
    Start: 14.03.18
    onsdag 16:30
    Kate Balle
    Frederikssund, Ådalens Skole NORD
  • @navn
     
    Glaskunst
    Start: 22.01.18
    mandag 19:00
    Jenni Larsen
    Skibby, Galleri Søglimt
  • @navn
     
    Glaskunst
    Start: 15.01.18
    mandag 19:00
    Jenni Larsen
    Skibby, Galleri Søglimt
  • @navn
     
    Glaskunst
    Start: 12.01.18
    fredag 10:00
    Jenni Larsen
    Skibby, Galleri Søglimt
  • @navn
     
    Glaskunst - lørdag
    Start: 10.03.18
    lørdag 11:00
    Jenni Larsen
    Skibby, Galleri Søglimt
  • @navn
     
    Glaskunst - voksen/barn
    Start: 24.02.18
    lørdag 11:00
    Jenni Larsen
    Skibby, Galleri Søglimt
  • @navn
     
    Gotvedbevægelse og afspænding
    Start: 08.01.18
    mandag 09:00
    Gitte Ziebell Hertz
    Jægerspris, Kignæshallen
  • @navn
     
    Gotvedbevægelse og afspænding
    Start: 08.01.18
    mandag 10:45
    Gitte Ziebell Hertz
    Jægerspris, Kignæshallen
  • @navn
     
    Gotvedbevægelse og afspænding
    Start: 09.01.18
    tirsdag 17:00
    Gitte Ziebell Hertz
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Gotvedbevægelse og afspænding
    Start: 08.01.18
    mandag 12:30
    Gitte Ziebell Hertz
    Jægerspris, Kignæshallen
  • @navn
     
    Kreativ beton støbning
    Start: 17.03.18
    lørdag 10:00
    Kate Jørgensen
    Frederikssund, Pedersholm
  •  
     
    Kursus i brug af overlocker
    Start: 18.03.18
    søndag 10:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  •  
     
    Kursus i brug af overlocker
    Start: 02.02.18
    fredag 12:30
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Kvinde - Styrk din bækkenbund!
    Start: 08.01.18
    mandag 13:45
    Gitte Ziebell Hertz
    Jægerspris, Kignæshallen
  • @navn
     
    Maling - akryl og akvarel
    Start: 24.01.18
    onsdag 10:00
    Søren Hansen
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Mavedans - begyndere og øvede
    Start: 22.01.18
    mandag 18:00
    Dorte Malene Wegge
    Slangerup, Slangerup Skole, afd. Byvang
  • @navn
     
    Meditation - fortsættere
    Start: 09.04.18
    mandag 17:30
    Annelise Holm
    Frederikssund, Poppelvej
  • @navn
     
    Mindfulness
    Start: 22.01.18
    mandag 17:30
    Annelise Holm
    Frederikssund, Poppelvej
  • @navn
     
    Patchwork - Bæltetaske
    Start: 09.03.18
    fredag 17:00
    Gitte Andersen
    Frederikssund, Sprogskolen
  • @navn
     
    Qi Gong
    Start: 01.02.18
    torsdag 17:30
    Annelise Holm
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Spansk I - begynder/let øvede
    Start: 12.01.18
    fredag 14:00
    Rosa Isabel Cuc Bernabé Jensen
    Frederikssund, Falkenborgskolen
  • @navn
     
    Spansk II - øvede
    Start: 12.01.18
    fredag 16:00
    Rosa Isabel Cuc Bernabé Jensen
    Frederikssund, Falkenborgskolen
  • @navn
     
    Strik og hækling - begyndere og let øvede.
    Start: 09.01.18
    tirsdag 19:00
    Hanne Pedersen
    Frederikssund, Sprogcenter Nordsjælland
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 26.01.18
    fredag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 23.02.18
    fredag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 06.04.18
    fredag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 04.05.18
    fredag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 07.01.18
    søndag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 04.02.18
    søndag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 11.03.18
    søndag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 29.04.18
    søndag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 05.01.18
    fredag 16:00
    Pia Nygaard
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 02.03.18
    fredag 16:00
    Pia Nygaard
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    Start: 25.05.18
    fredag 16:00
    Pia Nygaard
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Tråd - net - blomster!
    Start: 07.03.18
    onsdag 16:30
    Kate Balle
    Frederikssund, Ådalens Skole NORD
  • @navn
     
    Yoga - hensyntagende
    Start: 11.01.18
    torsdag 15:15
    Berit Kambskard
    Frederikssund, DOF Center for krop og bevægelse
  • @navn
     
    Yoga for alle - fyraftenshold
    Start: 11.01.18
    torsdag 17:00
    Berit Kambskard
    Frederikssund, DOF Center for krop og bevægelse
  • @navn
     
    Yoga for alle - fyraftenshold
    Start: 11.01.18
    torsdag 19:00
    Berit Kambskard
    Frederikssund, DOF Center for krop og bevægelse
  • @navn
     
    Zumba - begyndere
    Start: 11.01.18
    torsdag 10:40
    Susanne N. W. Lillie
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Zumba - øvede
    Start: 11.01.18
    torsdag 09:30
    Susanne N. W. Lillie
    Frederikssund, Pedersholm
 

Er startet

  • @navn
     
    Bevægelse i vand
    tirsdag 16:45
    Vibeke Trebbien
    Frederikssund, Skolen ved Kæret
  • @navn
     
    Bevægelse i vand
    tirsdag 17:30
    Vibeke Trebbien
    Frederikssund, Skolen ved Kæret
  • @navn
     
    Bevægelse i vand
    tirsdag 18:15
    Vibeke Trebbien
    Frederikssund, Skolen ved Kæret
  • @navn
     
    Blomsterbinding - ulige uger
    onsdag 19:00
    Kate Balle
    Frederikssund, Ådalens Skole NORD
  • @navn
     
    Gotvedbevægelse og afspænding
    mandag 09:00
    Gitte Ziebell Hertz
    Jægerspris, Kignæshallen
  • @navn
     
    Gotvedbevægelse og afspænding
    mandag 10:45
    Gitte Ziebell Hertz
    Jægerspris, Kignæshallen
  • @navn
     
    Hatha yoga - hensyntagende
    tirsdag 09:30
    Annette Brywa
    Frederikssund, Frederikssundhallen
  • @navn
     
    Hatha yoga - hensyntagende
    tirsdag 11:20
    Annette Brywa
    Frederikssund, Frederikssundhallen
  • @navn
     
    Hatha yoga - hensyntagende
    torsdag 10:00
    Annette Brywa
    Frederikssund, Frederikssundhallen
  • @navn
     
    Hatha yoga - hensyntagende
    fredag 10:00
    Annette Brywa
    Frederikssund, Frederikssundhallen
  • @navn
     
    Patchwork - Quiltning
    onsdag 16:45
    Gitte Andersen
    Frederikssund, Sprogskolen
  • @navn
     
    Patchwork - Quiltning
    onsdag 19:35
    Gitte Andersen
    Frederikssund, Sprogskolen
  • @navn
     
    Patchwork - Quiltning
    søndag 09:30
    Gitte Andersen
    Frederikssund, Sprogskolen
  • @navn
     
    Patchwork - Quiltning
    søndag 09:30
    Gitte Andersen
    Frederikssund, Sprogskolen
  • @navn
     
    Spansk I - begyndere/let øvede
    fredag 14:00
    Rosa Isabel Cuc Bernabé Jensen
    Frederikssund, Falkenborgskolen
  • @navn
     
    Spansk II - øvede
    fredag 16:00
    Rosa Isabel Cuc Bernabé Jensen
    Frederikssund, Falkenborgskolen
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    mandag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    tirsdag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    tirsdag 13:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    torsdag 09:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    torsdag 13:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    tirsdag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    onsdag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    torsdag 18:00
    Karna Jørgensen
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    onsdag 09:00
    Pia Nygaard
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    onsdag 12:00
    Pia Nygaard
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Syning og tilskæring
    fredag 09:00
    Pia Nygaard
    Frederikssund, Syhjørnet
  • @navn
     
    Yoga hensyntagende
    tirsdag 09:00
    Carina Rømer
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Yoga hensyntagende
    tirsdag 10:45
    Carina Rømer
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Yoga m/k
    mandag 19:15
    June Horup
    Frederikssund, Rytterskolen, St. Rørbæk
  • @navn
     
    Yoga m/k
    tirsdag 12:45
    Carina Rømer
    Frederikssund, Pedersholm
  • @navn
     
    Yoga m/k
    torsdag 19:30
    Carina Rømer
    Frederikssund, Rytterskolen, St. Rørbæk
  • @navn
     
    Yoga m/k
    mandag 17:30
    June Horup
    Frederikssund, Rytterskolen, St. Rørbæk
  • @navn
     
    Yoga m/k
    torsdag 17:45
    Carina Rømer
    Frederikssund, Rytterskolen, St. Rørbæk
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.